top of page

Chleba, deka, koncert

Chleba, deka a koncert, tak by se dal shrnout překrásný nedělní den 25. 9. 2022. Ráno nám upekl chleba pekař pan Roman Sebera z Plzně ve farní peci, která je součástí historické černé kuchyně. Hodinu po poledni byl chleba požehnán mons. Tomášem Holubem, plzeňským biskupem, a rozkrojen k ochutnávce s různými pomazánkami. A pak se peklo v peci 400 ks buchet. Můj kolega z práce mi poslal fotku fronty s komentářem: „Takovou frontu už jsem dlouho neviděl.“

Babí léto se rozhodlo ukázat svou sílu a zajistilo odpoledne se sluníčkem a příjemnými teplotami. Jak bylo plánováno po 13.30 h zatančily slečny z baletní školy divadla J.K.Tyla pod vedením manželů Hradilových. Krásný, něžný tanec s dekou přivezenou až z Písku z projektu DEKATON, navodil příjemnou atmosféru k předání pomyslné štafety v podobě poslední uháčkované deky.

Po tanci začali na podiu rozhovory s Kačenkou z projektu DEKATON. Bohužel druhá Kačenka nedorazila, ze zdravotních důvodů, což nás dost mrzelo. První Kačenka se však chopila předání bravurně. Dokonce jsme obdrželi i radu, velmi pečlivě sháčkovat a sešívat deky, tak aby se při závěrečné akci nerozpáraly. A už jsme byly zahaleny v dece.

Den utíkal v tónech dua Ježek&Lomnička, kteří měli velký úspěch a velmi dobře komunikovali s našimi „selkami“, které se vlnily v tónech hudby. A to i přes malou dešťovou přepršku.

A to už se v kostele chystala zvuková zkouška Radky Fišarové a touškovského rodáka a varhaníka pana Petra Větrovce. Před 18 h se kostel zaplnil. Chvilku po 18 h byl koncert zahájen slavnostním proslovem a první písní na varhany v podání pana Větrovce. Poslední tón varhan byl signálem pro přivítání Radky Fišarové a jejího doprovodu akordeonisty Aleksandra Yasinského a kytaristy Miroslava Linky. Tóny francouzských i českých písní zněly v kostele Narození svatého Jana Křtitele, tak krásně a byly střídány velkým potleskem. Koncert měl překrásnou atmosféru. A pokud v průběhu koncertu někdo necítil husí kůži na svém těle, tak poslední píseň koncertu Ave Maria, ji jistě vyyvolala u každého účastníka koncertu. Na rozloučenou zahrál poslední skladbu Petr Větrovec a na cestu domů nám všem hrál déšť na touškovské střechy domů a kostela. Snad déšť znamenal štěstí pro náš nový projekt DEKApro, jemuž byl koncert věnován.68 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Yorumlar


bottom of page